Strefa Klienta
Uzy­skaj dostęp do swo­ich polis, infor­ma­cji o ter­mi­nach płat­no­ści skła­dek oraz o sta­tu­sie likwi­da­cji swo­ich szkód.

ZALOGUJ SIĘ DO STREFY KLIENTA

Porady
 

Dział porady jest miejscem wymiany doświadczeń, opinii oraz praktycznej wiedzy z branży ubezpieczeń. Masz pytanie? Potrzebujesz porady specjalisty w konkretnej sprawie?
Skontaktuj się z nami i opisz swój problem.
My postaramy się możliwie kompetentnie i szybko odpowiedzieć na Twoje pytanie.

 

Gwarancje ubezpieczeniowe. Jak szybko i bezboleśnie uzyskać gwarancję ubezpieczeniową?

 

Poniżej zamieszczam przepis jak mniej lub bardziej bezboleśnie przejść przez proces wystawienia gwarancji ubezpieczeniowej. Dla osób nie posiadających doświadczenia z gwarancjami proces może okazać się długi i bolesny, a lista pytań zadawanych przez ubezpieczycieli może wydawać się nie mieć końca. Jednak to do odważnych świat należy,
więc spróbujmy opisać przez co trzeba przejść, aby stać się posiadaczem upragnionej gwarancji.

 

Autor: Łukasz Wawrzeńczyk

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak obniżyć koszt ubezpieczenia floty?

 

Koszt ubezpieczenia floty pojazdów firmowych jest w niektórych branżach znaczącą pozycją kosztową. Kluczem do minimalizacji kosztu ubezpieczenia floty jest ograniczenie szkodowości. Artykuł prezentuje podstawowe założenia i porady dotyczące konstrukcji programu obniżenia szkodowości.

 

autor: Beata Pałaszewska

CZYTAJ WIĘCEJ

Gwarancje ubezpieczeniowe. Czy korzystanie z gwarancji ubezpieczeniowych się opłaca?

 

Gwarancje ubezpieczeniowe to dogodne narzędzie poprawy płynności finansowej przedsiębiorstwa. Pozwala na uwolnienie gotówki zablokowanej w formie kaucji. Doskonale znają je i powszechnie stosują przedsiębiorcy z branży budowlanej, informatycznej, ochroniarskiej oraz wszelkie przedsiębiorstwa świadczące usługi dla sektora publicznego. Z czego wynika ich popularność? Dlaczego firmom opłaca się z nich korzystać pomimo kosztu ich wystawienia? Odpowiedzi w tekście.

 

 autor: Agata Tomas

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak uzyskać realną ochronę w ramach ubezpieczenia OC przewoźnika?

 

Ubezpieczenie OC przewoźnika (OCP), chociaż jest ubezpieczeniem dobrowolnym, stało się powszechnie obowiązującym standardem w branży transportowej. Jego zawarcie jest zwykle wymagane przez zlecające przewóz ładunków przedsiębiorstwa i reprezentujących ich spedytorów. Pomimo powszechności praktyki zawierania ubezpieczenia OCP, bardzo często ochrona ubezpieczeniowa ofertowana przez standardowe polisy jest mocno ograniczona, a czasem wręcz czysto iluzoryczna.

 

autor: Beata Pałaszewska

CZYTAJ WIĘCEJ

Gwarancje ubezpieczeniowe. Dokumenty wymagane do wystawienia gwarancji w ramach limitu gwarancyjnego.

 

Poniższy post prezentuje wymagania formalne i dokumentowe ubezpieczycieli, w zależności od rodzaju wystawianej gwarancji. W zamyśle to krótka, dedykowana dla praktyków instrukcja obsługi limitu na gwarancyjne ubezpieczeniowe. Post prezentuje w pigułce jakie dokumenty należy przedstawić, aby wystawić gwarancję w ramach funkcjonującego limitu.

 

 autor: Anastazja Burgs

CZYTAJ WIĘCEJ

Wartości odtworzeniowa, rzeczywista, księgowa, a może rynkowa?


W ubezpieczeniach majątkowych najczęściej spotykanymi formułami ubezpieczenia są tak zwane ubezpieczenie według wartości odtworzeniowej oraz ubezpieczenie według wartości rzeczywistej. Trzecią formułą, spotykaną w ubezpieczeniach majątku przedsiębiorstw, jest ubezpieczenie...

 

autor: Anastazja Burgs

CZYTAJ WIĘCEJ

Gwarancje wadialne w praktyce przetargowej. Kto może wnieść gwarancję wadialną w imieniu konsorcjum.

 

Konsorcja przedsiębiorstw to na polskim rynku często spotykana forma realizowania zleceń w ramach przetargów publicznych. Kwestia wnoszenia gwarancji wadialnych przez konsorcjantów była wielokrotnie przedmiotem sporów sądowych, więc wnosząc wadium w imieniu konsorcjum warto znać swoje prawa oraz obowiązki.

 

Autor: Anastazja Burgs

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak skutecznie bronić się przed bezpodstawnym żądaniem wypłaty z gwarancji?

 

Bezpodstawne żądania wypłaty z gwarancji stają się coraz większym problemem dla firm z branży budowlanej. Takie żądanie jest groźne nie tylko z reputacyjnego punktu widzenia. Wypłata z gwarancji to także zagrożenie dla płynności Wykonawcy. Przed nadużyciem gwarancji można się skutecznie bronić. Zobacz w jaki sposób.

 

 autor: Anastazja Burgs

CZYTAJ WIĘCEJ

Ryzyko można ograniczyć

 (artykuł opublikowany w 46 numerze miesięcznika Truck & Business)

 

Powszechnie wiadomo, że branża transportowa jest branżą podwyższonego ryzyka. Przedsiębiorcy transportowi ponoszą znacząco większe ryzyko związane ze swoją działalnością niż inni przedsiębiorcy. Jednym z najistotniejszych ryzyk w działalności przewozowej jest potencjalna odpowiedzialność odszkodowawcza za szkodę w towarze. Wynika ona z zapisów aktów prawnych regulujących rynek drogowych przewozów, wprowadzających szeroki zakres zobowiązań przewoźnika. W niniejszym artykule zajęliśmy się sposobami ograniczenia odpowiedzialności odszkodowawczej przy pomocy instrumentów, oferowanych przez rynek ubezpieczeń.

 

autor: Łukasz Wawrzeńczyk

CZYTAJ WIĘCEJ

Kolizja (w Polsce) z pojazdem zarejestrowanym za granicą.

 

Od momentu wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej po polskich drogach porusza się coraz więcej pojazdów zarejestrowanych za granicą. Co należy zrobić, gdy w wyniku kolizji spowodowanej przez taki pojazd zostaniemy poszkodowani? W jaki sposób dochodzić roszczeń z polisy sprawcy?

 

autor: Łukasz Wawrzeńczyk

CZYTAJ WIĘCEJ
1 2